4. İnovasyon Günleri

Yıldız Holding bünyesinde düzenlenen  ve artık gelenekselleşen İnovasyon Günü’nün 4.’sü  17 Mart tarihinde Pendik Greenpark Hotel’de gerçekleşti.

 

Bu seneki İnovasyon günü yurtdışı çalışanları da dahil olmak üzere yaklaşık 600 kişi katıldı.

Her yıl farklı bir konseptle yapılan İnovasyon Günü’nün 2015 yılı konsepti Collaboration. Mottosu ise “Play Together, Innovate Better.” olurken, konferansa pazarlamadaki inovatif yaklaşımı ile ün kazanmış Peter Fisk ve inovasyon için çocuk gibi düşünmeyi savunan Oyun Uzmanı, Fütürist Yeşim Kunter konuşmacı olarak konuk oldu.

Konferansta açılış konuşmasını yapan Yıldız Holding Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Sn. Ali Ülker, 4 kıtada 100’ü aşkın ülkede 4 milyar tüketicinin olduğu pazara ürün verdiklerini söyledi. Türkiye dahil 15 ülkedeki 77 fabrika, 48 bin çalışan ile hizmet veren Holding’in 4 kıtadaki üretim tesislerinde 300’ün üzerinde marka ile üretim yaptığını söyleyen Ali Ülker, “Ürün geliştirirken sıkıntımız çok farklı oluyor. Bunlardan biri de farklı coğrafyalardaki tatlara hitap etmek. Bunun için iyi bir Ar-Ge ekibinin olması lazım. Bu alanda uzman sayımız 300’ü buluyor. Geçen yıl 250 yeni ürün geliştirildi. 24 değişik farklı Ar-Ge ekibimiz var. Bu alanda tek olan duyusal analiz laboratuvarımız var. 2012’den bu yana burada 468 ürün için sadece Türkiye’de 73 bini aşkın tüketiciyi dinledik. Onlardan aldığımız geri bildirimlerle ürünlerimizi nihayetlendirdik” dedi. Holding’de inovasyon sadece ürün geliştirmek için değil, süreçlerin iyileştirilmesine yönelik de kullanılıyor. Ali Ülker, bu alanda her yıl Holding bünyesinde “Senenin Yıldızları” adı altında bir ödül platformu gerçekleştirdiklerini ve burada süreçlerin iyileştirilmesine yönelik projelerin yarıştığını belirterek, bu çalışmaların holdinge katkısının 150 milyon TL olduğunu söyledi.