Mercedes-Benz Fashion Week İstanbul Kick Off Party

Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un 13 – 18 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşecek İlkbahar/Yaz 2015 sezonuna geri sayım, 24 Eylül 2014 akşamı Hilton İstanbul Bomonti içerisindeki tarihi Bira Fabrikası’nda etkinliğin isim sponsoru Mercedes-Benz Türk ve IMG Doğuş’un ev sahipliğinde gerçekleşen “kick-off” parti ile başladı.

 

Moda ve sanat dünyasının önemli oyuncularının bir araya geldiği partide davetliler Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un yeni sezonunu, heyecan verici bir konsept çerçevesinde karşıladılar.

Ceyda Balaban’ın kreatif direktörlüğünü üstlendiği etkinliğin DJ kabininde Oceansvs Orientalis ile Şafak Öz Kütle, setleriyle davetlilere keyifli anlar yaşattı. Gecenin ilgi odağı ise hiç şüphesiz ilk kez geçen sezon Mercedes-Benz Türk tarafından sunulan, moda fotoğrafçısı Onur Dağ imzalı sahne arkası fotoğraflarını içeren “Backstage Entrance” kitabının ikincisinin sergilendiği enstalasyon oldu. Ömer Ağustoslu, “Backstage Entrance 2” kitabının grafik tasarımını üstlendi. Mercedes-Benz Fashion Week Istanbul’un bir önceki sezonunda, Mercedes-Benz Türk’ün sunduğu “Mercedes-Benz presents Lug Von Siga” defilesinin sahne arkası fotoğrafları moda camiasına etkileyici bir şekilde sunuldu. “Backstage Entrance 2” kitabında yer alan fotoğraflardan oluşan sergiyi davetliler yaratıcı bir enstalasyon eşliğinde keşfettiler.