Potanın şampiyonu Türkiye

6. Dr. Trawinski Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası’nı dünya devlerini geride bırakan Türkiye kazandı. Ay-Yıldızlılar üç gün süren turnuva boyunca yenilgi yüzü görmezken, Amerika ikinci, İspanya ise üçüncü sırada turnuvayı tamamladı.

17 Ağustos depreminde kaybettiğimiz Dr. Hans Joschim Trawinski’nin adına düzenlenen Dr. Trawinski Uluslararası Tekerlekli Sandalye Basketbol Turnuvası’nda şampiyon Türkiye oldu.

Tekerlekli sandalye basketbolunda Dünya Kupası öncesi devleri buluşturan bu önemli organizasyonda Amerika, İspanya, Almanya gibi önemli rakiplerini geride bırakan Ay-Yıldızlı takım namağlup tamamladığı turnuvanın sonunda mutlu sona ulaştı.

Üç gün süren ve basketbolseverlerin büyük ilgi gösterdiği turnuva boyunca Amerika, Kanada, İtalya ve Almanya karşısında galip gelmeyi başaran Türkiye son gün karşılaşmasında turnuvanın bir diğer güçlü ekibi İspanya’yı 65-54 mağlup ederek şampiyonluk kupasını kaldırdı.

Şampiyon Milli Takım’a ödülünü Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan ve Türkiye Milli Paralimpik Komitesi ve TESYEV Başkanı Yavuz Kocaömer verdi.

Altıncısı düzenlenen turnuvayı Amerika ikinci sırada tamamlarken, İspanya üçüncü oldu. Amerika Milli Takımı’na ödülünü Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Başkanı Demirhan Şerefhan ve Basın İlan Kurumu Genel Müdürü Mehmet Atalay takdim etti.

Üçüncü İspanya ise ödülünü Spor A.Ş. Genel Müdürü İsmail Özbayraktar ile Türkiye Milli Paralimpik Komitesi Genel Sekreteri İbrahim Gümüşdal’ın elinden aldı.